Bez kategorii · Pielęgnacja włosów

Cantu Comeback Curl Next Day Curl Revitalizer

Comeback Curl Next Day Curl Revitalizer

     Kosmetyk, jak nazwa wskazuje, ma zadanie zrewitalizować skręt na następny dzień po myciu. Przywrócony skręt ma być błyszczący, nawilżony i bez puchu. Produkt zrobiony na bazie masła shea, bez drażniących substancji.

DSC_2811_mh1572708524047

  • Wygląd: Półprzezroczysta mleczna, plastikowa butelka z pomarańczową nalepką charakterystyczną dla Cantu. Opakowanie zakończone jest klasycznym spryskiwaczem.
  • Zapach: Jak wszystkie produkty Cantu, owoce egzotyczne, ananas, kokos. Dla mnie za mocny.
  • Konsystencja: Taka gęsta, lepka woda.
  • Skład: Jak na Cantu, bardzo krótki, jest w miarę naturalny, humektantowy, bo już na drugim miejscu jest gliceryna. Blisko początku także Phenoxyethanol, który w kosmetyku występuje w stężeniu max 1%, także masło shea, które znajduje się po nim występuje w niewielkiej ilości, być może wystarczającej w kosmetyku do reanimacji. Ciężarni niech zwrócą uwagę na to, że są tu składniki nieskazane w ciąży. Produkt zgodny z metodą cg.

Aqua (Water)- woda

Glycerin– gliceryna, humektant, dobry dla nawilżenia skóry, jak i włosów

Polysorbate 20- emulgator, stabilizator emulsji, substancja myjąca

PEG-40 Hydrogenated Castor Oil- emulgator, surfaktant, może uwalniać dioksyny, niezalecany dla dzieci i kobiet w ciąży

Phenoxyethanol- konserwant, niebezpieczny dla kobiet w ciąży

Parfum (Fragrance)- perfumy, substancje zapachowe

Magnesium Sulfate- sól gorzka, epson, humektant, wypełniacz, regulator lepkości substancja antymikrobowa, substancja dezodorująca, pochłania wilgoć, działa przeciwłojotokowo i przeciwłupieżowo, w postaci oliwki wchłania się przez skórę uzupełniając braki magnezu lepiej niż doustne suplementy

Hydroxyethylcellulose- zagęstnik, zwiększa lepkość kosmetyku, substancja filmotwórcza

Citric Acid- regulator pH

Butyrospermum Parkii (Shea Butter)– masło shea

Coumarin- substancja zapachowa

Hexyl Cinnamal- substancja zapachowa

Humektanty Emolienty Proteiny Wyciągi roślinne

DSC_2812_mh1572708413305

  • Działanie: Kosmetyk przywracał dobrze zdefiniowane fale, które się błyszczały, a puch, jak na drugi dzień, był niewielki. Wielkim minusem jest sposób aplikacji, a dokładniej pompka. Oczekiwałam, że będzie ona rozpylać kosmetyk równomiernie po włosach, tymczasem wydobywa się z niej strumień jak z węża strażackiego celując tylko w jedno miejsce na włosach… jeszcze jakby to było na włosach, czasami strumień był tak silny, że przebijał się przez włosy i psikał mi pralkę, zlew, czy toaletę. Na początku byłam przekonana, że trafiłam na wadliwy spryskiwacz, jednak po przelaniu do innego historia się powtarzała, więc po prostu mniemam, że to wina zbyt gęstej cieczy, którą ciężko rozpylić. Możliwe, produkt sprawdziłby się, gdyby został przelany do urządzenia z drobną mgiełką, jednak bałabym się, że je zatka. Ostatnią opcją ratunku jest rozcieńczenie kosmetyku z wodą, ale już nie chciało mi się tak kombinować. Finalnie pryskałam go na wilgotną rękę, gdyż jest dosyć lepki i tak nanosiłam na wilgotne włosy, ugniatając je.

Efekty

     Jak widzicie na zdjęciach, włosy po reanimacji wyglądają całkiem nieźle, chociaż, przez brak możliwości równomiernego rozprowadzenia kosmetyku są lekko zlepione. Nie jest najgorzej, ale nie jest też najlepiej. Widać glicerynowy puszek i charakterystyczne poklejenie, ale jak na drugi dzień, nie mogę narzekać na efekt. Zdjęcia wykonywane dosyć dawno, także nie pamiętam czym je stylizowałam dzień przed reanimacją.

     Jak dla mnie sam w sobie kosmetyk jest dobry, ale sposób aplikacji jest okropny i męczący… co o tym myślicie? 🙂

     Dostać go możecie tutaj.

     Zapraszam także do obserwacji mojego konta na Instagramie, gdzie czasami pokazuję swoje włosingi, oraz polubienia strony na Facebook’u, gdzie informuję o wyprodukowaniu nowego wpisu 🙂

2 thoughts on “Cantu Comeback Curl Next Day Curl Revitalizer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *