Bez kategorii · Pielęgnacja włosów

DevaFuser vs Podróbka z Aliexpress.

Podróbka dyfuzora DevaCurl

     O oryginalnym dyfuzorze firmy DevaCurl, czyli DevaFuserze mogliście już przeczytać w innym  poście (klik). Generalnie bardzo polubiłam ten gadżet, cudownie podbija skręt i świetnie podsusza włosy u nasady. Dzisiaj chciałabym porównać jego chiński odpowiednik dostępny na AliExpress.

20190429_153444_mh1556572119864

  • Wygląd: AliExpresowa podróbka jest lekko większa niż oryginał. Dziurki przez które wylatuje powietrze także są innego rozmiaru, jedne są większe, drugie mniejsze niż w DevaFuser. W oryginale dziurki nawiewowe są umieszczone w swoistym zagłębieniu, rynience, natomiast zagłębienie w AliFuserze (że tak go nazwę xD) jest ledwo widoczne. Dodatkowo produkt Devy posiada metalowe śrubki na końcu każdego palca, oraz po bokach, za to gadżet z AliExpress posiada je tylko po bokach, a resztę ma jako plastikowoklejową sklejkę. Jeśli chodzi o kolorystykę to DevaFuser jest limonkowo zielony, co jest charakterystyczne dla DevaCurl, natomiast podróbka jest czarna, choć wiem, że można ją także spotkać w kolorze zielonym. Osobiście zamówiłam czarną, bo na końcu rączki jest guma do mocowania na suszarce i ta guma niezależnie od koloru dyfuzora jest w kolorze czarnym, co mi się nie podoba w zestawieniu z zieloną łapką. Końcówka od Devy jest plastikowa, a od Ali jest gumowa. Moja końcówka DevaFuser była w zestawie z suszarką DevaDryer, dlatego koniec jest okrągły, jeśli kupicie osobno sam dyfuzor, to będzie miał on rozszerzane plastikowe zakończenie, by dopasować się do suszarki, jak na poniższym zdjęciu.

PicsArt_05-07-08.31.10

  • Wykonanie: Jeśli chodzi o jakość wykonania to oryginał bije na głowę podróbkę. DevaFuser jest wykonany z twardego i solidnego plastiku, który się mocno nie nagrzewa. AliFuser to jego przeciwieńswto. Plastik jest miękki i cienki, po środku ręki można go normalnie gnieść, a palce można lekko wyginać, samo łączenie góry i dołu nie jest najstabilniejsze. No i do tego dochodzi wyżej już opisany brak śrubek obecnych w oryginale. Łapka AliFusera potrafi się nagrzać i nawet raz mnie poparzyła. Do tego nie wiadomo z jakim plastikiem mamy do czynienia, czy wydziela coś toksycznego podczas suszenia, czy też nie.

20190429_153520_mh1556572180402

  • Cena: Zdecydowanie na korzyść AliExpress, za DevaFuser zapłacimy ok. 50$, plus najczęściej koszty przesyłki z USA, bądź ogólnie z zagranicy, podczas gdy AliFuser dostaniemy już za 3$ i to łącznie z przesyłką.
  • Działanie: Po obu dyfuzorach uzyskałam podobne efekty, więc pod tym względem są do siebie najbardziej podobne. Oba ładnie definiują skręt i podsuszają skalp. Różnica jest taka, że AliFuser łączyłam tylko z zimnym, bądź bardzo letnim nawiewiem, a DevaFuser mogę dać na letni lub nawet gorący nawiew jeśli mi się gdzieś bardzo spieszy.

20190429_153651_mh1556572334804

Efekty

     Poniżej macie porówanie efektów, na pierwszym zdjęciu AliFuser, na drugim DevaFuser. Po obu uzyskuję fajne i zadowalające efekty.

Podsumowanie

     Myślę, że warto zainwestować w AliFuser, może i jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, jednak działanie ma takie samo jak oryginał, więc po co przepłacać. Jeśli nie boicie się potencjalnie szkodliwych oparów z niewiadomej jakości plastiku to bierzcie śmiało. Ja mam swoją podróbkę u mamy w domu, kiedy jadę na wakacje do Polski, to nie muszę ze sobą tachać całej suszarki, tylko korzytam ze sprzętu mamy i dokładam końcówkę 🙂

PicsArt_04-29-09.18.37

     Jaki macie stosunek do AliExpresowych podróbek? Kupujecie, czy raczej unikacie? Ja lubię zamawiać z Ali, czasami trafią się jakieś perełki, chociaż przyznam, że nie znoszę oczekiwania na przesyłkę, bo czasami i dwa miesiące potrafi iść 😀 Swój AliFuser kupowałam z tego linku, póki nie wygaśnie to korzystajcie klik 🙂

 

     Zapraszam także do obserwacji mojego konta na Instagramie, gdzie czasami pokazuję swoje włosingi, oraz polubienia strony na Facebook’u, gdzie informuję o wyprodukowaniu nowego wpisu 🙂

3 thoughts on “DevaFuser vs Podróbka z Aliexpress.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *