Bez kategorii

Podróbka szczotki Denman z AliExpress.

   Szczotka al’a Denman z AliExpress

   Na początek polecam zapoznać się z moją recenzją oryginalnych szczotek Denmana, gdzie tłumaczę w jaki sposób one działają, wtedy łatwiej będzie Wam zrozumieć i tę recenzję (klik). Z ciekawości zakupiłam podobną szczotkę na AliExpress, by odpowiedzieć sobie na pytanie czy koniecznie trzeba wydawać tyle pieniędzy na oryginał, skoro podróbki mają taki sam kształt i typ ząbków.

20190520_142705_mh1558363228120

  • Wygląd: Szczotki są do siebie podobne, maja niemal identyczne wymiary, choć podróbka jest troszkę szersza i ma ciut krótsze ząbki. Na poniższych zdjęciach macie porównanie. Szczotka z wyciągniętymi ząbkami to podróbka, reszta to oryginały.

    Moja oryginalna szczotka Denman ma maksymalnie 21 ząbków w rzędzie, podczas gdy w podróbce jest ich 22. Maksymalna ilość rzędów jaką można kupić Denmana to 9, podczas gdy wersja z AliExpress ma ich aż 11. To akurat nie przeszkadza, bo rzędy i tak można wyciągać. Najważniejsze jest to, że podróbka jest obła i ma podobne ząbki do oryginału, a właśnie to decyduje o skuteczności tego typu szczotek.

  • Wykonanie: Różnica między oryginałem, a podróbką to przede wszystkim materiał. Poduszeczka podróbki jest twardsza, tak samo jak i jej ząbki. W obu szczotkach można wyciągać poduszeczkę, jednak z podróbki idzie to po stokroć toporniej. W produkcie z AliExpress także wyciągniemy ząbki, ale z racji tego, że są one dosyć twarde, to ciężej je wyciągnąć, podczas wyciągania złamał mi się jeden rządek, jednak po ponownym włożeniu na miejsce i tak nie będzie miało to znaczenia. Na dole fotki rozebranej podróbki, na ostatnim zdjęciu porównanie ząbków podróbki (po środku), z oryginalnymi ząbkami (po bokach).
  • Cena: Oryginał Denmana można dorwać w Polsce za ok 50 zł., choć słyszałam, że w TK Max trafiają się za 35 zł. Podróbkę dostaniemy za 3 $ i to już z przesyłką, więc się bardzo opłaca.
  • Działanie: Nie widzę żadnej różnicy pomiędzy oryginałem, a podróbką. Obie szczotki pięknie definiują skręt i robią mi faloloki.

Efekty

     Jak widać szczotka daje mi świetną definicję, oraz objętość. Objętość jest stąd, że ma gęsto ustawione ząbki. Na dwóch pierwszych zdjęciach z 11 rzędami, a na ostatnim z pięcioma. Niech nie zmyli Was ta sama koszulka, ja w niej głównie śpię i z rana odgniatam suchary, więc ona często się u mnie przewija 😀 Możecie sobie porówać z efektami po oryginale, po co przepłacać, skoro nie widać różnicy?

     Dostałam także cynk, że w TK Max oprócz oryginalnych produktów można także dostać podróbki za 15-20 zł. Dzięki Anecie za zrobienie i udostępnienie poniższych fotek przedstawiających jej podróbkę właśnie z TK Max 🙂 W zasadzie to nawet Kinky-Curly, czy Cantu produkują podróbki tej szczotki. Na zagranicznych forach dla kręconowłosych można spotakać wiele osób, które z powodzeniem używają nieoryginalnych szczotek.

     Ja swoją podróbkę kupiłam z tej aukcji (klik), póki nie wygaśnie to korzystajcie, jeśli wygaśnie to kupiłam u tego sprzedawcy (klik).  Szczotka przyszła po dwóch tygodniach, więc całkiem szybko 🙂 Moja podróbka ma 11 rzędów po 22 ząbki, chociaż na zdjęciu aukcji widnieje 9 rzędów, ale już w to nie wnikam xD To je Ali, tego nie zrozumiesz.

     Jesteście skłonni wydać 10 zł na podróbkę Denmana? A może jej nie ufacie i wolicie zapłacić drożej za oryginał? 🙂

 

     Zapraszam także do obserwacji mojego konta na Instagramie, gdzie czasami pokazuję swoje włosingi, oraz polubienia strony na Facebook’u, gdzie informuję o wyprodukowaniu nowego wpisu 🙂

5 thoughts on “Podróbka szczotki Denman z AliExpress.

  1. Ja mam podróbkę innej firmy z TKMaxx, bo akurat denmana nie było. Muszę przyznać, że daje radę 😊 Co prawda, spodziewałam się większego szału, ale to jednak kwestia techniki. Ciężko mi złapać oddzielone pasmo, bo zawsze coś mi się tam dodatkowo wkręci 🙈 Ale mimo wszystko z 2c spokojnie skręt mi się podbija do 3a 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *